Jakie akcesoria do kąpieli wybrać dla niemowlęcia

Kąpiel maluszka to nie tylko zabieg higieniczny, dla dziecka może to być także czas świetnej zabawy w towarzystwie rodziców. Dlatego warto sięgać po ciekawe akcesoria, które nie tylko pomogą zadbać o czystość, ale również będą niezastąpione w codziennej zabawie przy okazji kąpieli.

Zaczynamy od wanienki

Dla niektórych dzieci kąpiel to zabawa i czysta przyjemność, inne na sam widok wanienki zaczynają płakać. To głównie z myślą o nich należy wybierać akcesoria tak, aby kojarzyły się dziecku z przyjemnością i zabawą. Najważniejsza w czasie kąpieli jest wanienka, najlepiej wykonana z lekkiego wytrzymałego tworzywa, z kolei z myślą o częstych podróżach rodzice często sięgają po wanienki gumowe i dmuchane. Tradycyjne wanienki mają zwykle długość 80 lub 100 cm. Długość wanienki ma mniejsze znaczenie, ważniejsze jest jej mocowanie, dlatego warto zainwestować w specjalny stelaż lub mocowanie w normalnej wannie dla dorosłych. Jeśli w mieszkaniu mamy więcej miejsca, możemy zainwestować w rozwiązanie kompleksowe, jakim jest komoda kąpielowa. Wanienka powinna mieć wyprofilowane dno oraz korek ułatwiający spuszczanie wody. Coraz częściej rodzice sięgają po specjalne wiaderka do kąpieli. To rozwiązanie jest zalecane w przypadku małych dzieci, które nie lubią tradycyjnych kąpieli.

Maty antypoślizgowe i materace

Przy wyborze klasycznej wanienki można dodatkowo dokupić matę antypoślizgową, z której dziecko może korzystać także wtedy, gdy będzie się już kąpać w tradycyjnej wannie. Zadaniem maty jest zapobieganie pośliźnięciom. Podobną funkcjonalność mają specjalne piankowe materace do kąpieli, które zwiększają komfort kąpieli. Są one dosyć trudne w utrzymaniu czystości. Większą funkcjonalność zapewniają leżaczki i krzesełka do kąpieli, z których można korzystać także kąpiąc dziecko w tradycyjnej wannie.

Po kąpieli przyda się funkcjonalne okrycie kąpielowe z wygodnym kapturkiem. Takie okrycia z jednej strony chronią organizm przed wychłodzeniem, a jednocześnie ich wewnętrzna warstwa nie różni się od tradycyjnego ręcznika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ