hula hoop

Czym jest hula-hop? Hula-hop to nic innego jak przyrząd, który jest wykorzystywany podczas ćwiczenia gimnastycznego lub podczas zabawy zręcznościowej polegającej na utrzymywaniu w nieustannym ruchu lekkiego pierścienia wykonanego z tworzywa sztucznego.

Średnica hula-hop zazwyczaj wynosi od kilkudziesięciu centymetrów do ponad metra. Na rynku dostępne są hula-hop składane, ułatwiające przechowywanie i przenoszenie.

Podstawowym zadaniem osoby ćwiczącej jest zsynchronizowanie ruchów ciała z bezwładnością obręczy. Ruch danej części ciała, która jest aktywna podczas ćwiczenia powoduję, że obręcz nieustannie się obraca. Ćwiczenia można wykonywać praktycznie wszędzie – w domu, w parku, lub w innym miejscu. Hula-hop kręci się najczęściej w pozycji stojącej. Jest to idealna zabawa zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Jakie hula hop będzie najlepsze dla dziecka?

Na początku przed zakupem hula-hop naszemu dziecku, powinniśmy zmierzyć odległość od ziemi do pępka dziecka. Następnie do powstałej odległości powinniśmy dodać od ok 5 cm do 10 cm. Dzięki temu przyrząd będzie służył dłużej naszemu dziecku, bo jak wiadomo dzieci szybko rosną.

Jeżeli odległość od podłogi do pępka naszego dziecka nie przekracza 80 cm, warto kupić obręcz, która ma grubość ok 20 mm oraz waży ok 300 gram. Wtedy będzie komfortowa do utrzymania w rączce a także łatwiejsza gdy dziecko zechce ją podrzucić i złapać.
Natomiast jeśli odległość wynosi więcej niż 85 cm, należy zakupić hula-hop o wadze ok 600 gram oraz o grubości około 25mm.

Hula-hop - idealna zabawa dla dziecka

Czemu hula-hop jest dobrą zabawą dla naszego dziecka?

  • dzięki hula-hop postawa naszego dziecka będzie poprawna, hula-hop pomaga w utrzymaniu prostych pleców,
  • w przypadku dziewczynek, poznają one swoje ciało oraz jego świadomość,
  • taka zabawa jest formą aktywności fizyczne, dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia nadwagi w okresie dojrzewania dziecka,
  • jest dobrą formą spędzania czasu całą rodziną,
  • rozwija kreatywność,
  • podwyższa samoocenę dziecka i pewność siebie.

Przeczytaj też: Łyżwy dziecięce – jakie wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ