jumping frog
fot. pexels.com

Coraz więcej innowacyjnych rozwiązań treningowych na rynku wprowadza nas w zakłopotanie, gdyż nie wiemy z czym mamy do czynienia. Nie pomagają również amerykańskie nazwy sprzętów do ćwiczeń, których nie wiemy jak używać. Jednym z takich urządzeń, które cieszy się coraz większą popularnością, jest jumping frog. Sprawdź, o co chodzi!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jumping-frog-wady-i-zalety/

Jumping frog

To nowoczesny system treningowy, który działa przy wykorzystaniu trampolin. Pomaga wzmacniać oraz kształtować sylwetkę, a dodatkowo sprawia ćwiczącym wiele radości oraz zabawy! Do tego treningu używa się jednoosobowej trampoliny o niewielkich rozmiarach. Na niej wykonuje się ćwiczenia, które zaczerpnięte są z różnych dyscyplin sportowych. To najczęściej kombinacja wolnych oraz szybkich skoków, a także ćwiczeń znanych z aerobiku oraz dynamicznych biegów w miejscu.

Ćwiczenia na jumping frog to świetna zabawa, a także mnóstwo spalonych kalorii. Możesz się na nie zapisać z przyjaciółką, mamą albo sąsiadką i z pewnością będziesz się świetnie bawić.

Jak wyglądają ćwiczenia na jumping frog?

Zajęcia jumping frog rozpoczyna się od rozgrzewki, która opiera się na prostych podskokach. W ten sposób wszystkie mięśnie są przygotowywane do pracy, a także stopniowo zwiększane jest tempo pracy serca. Następnie przychodzi czas na naukę kroków, z których tworzone są proste układy, dopasowane do rytmicznej muzyki.

W trakcie zajęć jumping frog nie skaczesz na trampolinie wysoko do góry, ale odbijając się unosisz nogi oraz dociągasz je do klatki piersiowej. W trakcie właściwej części zajęć cardio skacze się oraz wykonuje inne ćwiczenia wzmacniające takie jak brzuszki, pompki czy przysiady.

Każdy trening jumping frog zakończony jest rozciąganiem wszystkich partii mięśniowych oraz tzw. wyciszaniem organizmu.

Zajęcia tego rodzaju są świetne dla osób, które chcą schudnąć, gdyż w trakcie godziny zajęć można spalić nawet 800 kalorii! Oczywiście, jeśli dasz z siebie wszystko!

Przeczytaj też: http://www.czerwonypomidor.pl/jazda-na-rowerze-to-swietny-sposob-na-kondycje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ