Jak zapomnieć o barierach architektonicznych i cieszyć się wakacjami?

Piękna pogoda zachęca do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu – również osoby niepełnosprawne. Nie pozwól, by bariery architektoniczne zniszczyły Ci wakacje! Zobacz, w jaki sposób możesz je raz na zawsze usunąć ze swojego domu i co zrobić, aby zlikwidować przeszkody podczas wyjazdu.

Zabierz schodołaz na wakacje i zyskaj niezależność

Organizowanie wycieczki dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim wymagało dotąd żmudnego poszukiwania hoteli bez barier architektonicznych. Teraz nie jest to już konieczne.

Nie musisz sprawdzać, czy w danym obiekcie są schody, czy winda dla niepełnosprawnych, jeżeli zabierzesz ze sobą schodołaz. Ten mobilny transporter zmieści się do samochodu osobowego i pozwoli Ci swobodnie zwiedzać zabytki – nawet te, do których prowadzą stopnie. Dzięki niemu będziesz mógł bez przeszkód korzystać ze wszystkich atrakcji turystycznych.

schodolaz

Schodołaz gąsienicowy czy kroczący – który wybrać?

Istnieją dwa rodzaje mobilnych transporterów, które różnią się od siebie sposobem obsługi i mechanizmem działania. Choć większość urządzeń wymaga pomocy ze strony opiekuna, użytkowanie części z nich wiąże się dodatkowo z koniecznością użycia siły. Dzieje się tak w przypadku schodołazów kroczących Scalamobil, których ogromną zaletą jest możliwość stosowania nawet na wąskich i stromych schodach. Sprawdzają się tam, gdzie nie można zamontować innych urządzeń – za ich pomocą można przetransportować osobę niepełnosprawną nawet po stopniach o szerokości 60 cm.

Alternatywą dla transportera Scalamobil jest schodołaz gąsienicowy LIftkar, który może być z powodzeniem obsługiwany przez drobnego opiekuna. Umożliwia on przewożenie osoby niepełnosprawnej na wózku o wadze do 130 kg bez konieczności użycia siły.

schodolaz gasienicowy

Zlikwiduj bariery architektoniczne w Twoim domu

Schodołazy skutecznie usuwają przeszkody zarówno wewnątrz budynku, jak i w przestrzeni publicznej. Jeżeli jednak chcesz trwale zlikwidować bariery w swoim domu, rozważ montaż windy dla niepełnosprawnych. Możesz teraz wybrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb i rodzaju przeszkody, dzięki któremu raz na zawsze odzyskasz swobodę poruszania się w swoim domu.

Część z nich montuje się wzdłuż biegu schodów (krzesełka i platformy przyschodowe), a pozostałe mogą znajdować się obok stopni lub w innym miejscu (podnośniki pionowe). Zobacz, który rodzaj dźwigu będzie dla Ciebie najlepszy.

krzeselko schodowe

Krzesełko schodowe? A może mała platforma dla niepełnosprawnych?

Montowany wzdłuż biegu schodów ruchomy fotelik to idealne rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku, który mają problem z pokonywaniem stopni. Pozwala on na samodzielne, komfortowe i przede wszystkim w pełni bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy poziomami domu. Krzesełka schodowe są montowane w budynkach jedno- i wielorodzinnych – nad stopniami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi.

Mała platforma dla niepełnosprawnych służy do niwelowania barier architektonicznych o maksymalnej wysokości do 83 cm. W przeciwieństwie do krzesełka nie porusza się ponad stopniami lecz wzdłuż linii góra-dół. Może więc stać obok tarasu, progu lub podestu, umożliwiając osobie niepełnosprawnej samodzielne pokonanie przeszkody.

mala platforma

Jeżeli poruszasz się na wózku inwalidzkim, rozważ także zamontowanie platformy schodowej, dzięki której zlikwidujesz bariery o wysokości sięgającej nawet kilku pięter. Więcej informacji o platformie montowanej na schodach znajdziesz tutaj.

Usuń bariery dzięki dofinansowaniu budowy windy

Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, możesz zmniejszyć koszty jego zakupu i montażu dzięki uzyskaniu dotacji dla osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie na likwidację barier ze środków PFRON pozwoli Ci obniżyć wydatki średnio o 60% do 85%.

Dowiedz się, ile kosztuje schodołaz lub winda dla osób niepełnosprawnych, dzwoniąc pod nr tel.: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002. Napisz do nas e-mail na adres: windy.schodowe.biuro@gmail.com, aby otrzymać bezpłatną wycenę.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

RAV-NET Rafał Kurzyna

www.windy-schodowe.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ